1 вересня 1997 року на вул. Північній, 25 м. Виноградова відбулася радісна подія – відкриття загальноосвітньої школи І-ІІІст. №7.
 
           Свято знань, свято Першого дзвоника стало радісним святом для 231 учня, які вперше переступили поріг цієї школи.
 
           Зібралось тут людей багато з району, міста та області. Серед них і гості, і ті, хто доклав свої зусилля, щоб у цій прекрасній будові мали змогу навчатися учні прилеглого мікрорайону.
 
           На святі були присутні і начальник відділу освіти облдержадміністрації п. Росул В. В., голова Виноградівської районної ради п. Довжанин М. П., заступник начальника райдержадміністрації п. Голіба І. А., начальник районного відділу освіти п. Касинець В. Й., начальник Виноградівського будівельного підприємства п. Гургуров І. М.
 
          … Настала радісна мить – право перерізати стрічку надано голові районної ради п. Довжанину М. П., начальнику обласного відділу освіти п. Росул В. Ф. та директору школи п. Беленю В. І.
 
              І ось дзвінкоголосий перший дзвоник покликав учнів в просторі, світлі класи на перший урок.
 
             Та найщасливішим був цей день для 37 першокласників, яких вперше в країну знань повели їх перші вчителі: Дорогій В. Л. та Кубанкіна С. М.
 
              Розпочав роботу в школі педколектив під керівництвом директора школи Беленя В. І.
 
            Перший урок – урок класного керівника, на якому класоводи: Кубанкіна С. М., Дорогій В. Л., Дубляк С. А., Нодь Н.І., Кордюк Н. М., Нірода В.В. та класні керівники: Кляп Г. Ю., Товт Т. Й., Кіш В. П,, Роман М. І., Човбан Н. М. познайомилися з своїми класними колективами.
 
            Хоч роботу школи розпочав молодий колектив, та за короткий період було багато зроблено по оформленню класних проиміщень та створення належних умов для навчання та розвитку учнів.
 
            Чимало зусиль для цього доклали всі вчителі школи, а їх було 21:
 
    Белень В. І. – директор школи, вчитель історії;
 
    Герзанич Г. В. – заст. директора з навч.-вих. роботи, вчитель математики;
 
    Кляп Г. Ю. – вчитель укр. мови та літератури;
 
    Кіш В. П. – вчитель зарубіжної літератури та російської мови;
 
    Борто Є. А. – вчитель іноземної мови;
 
    Човбан Н. М. – вчитель іноземної мови;
 
    Товт Т. Й. – вчитель математики;
 
    Роман М. І. – вчитель біології;
 
    Бровді Я. Й – вчитель географії;
 
    Горват В. В. – вчитель фізкультури;
 
    Романченко В. Т. – вчитель музики і співів;
 
    Соломчак Л. Я. – вчитель малювання;
 
    Бабинець Л. М. – вчитель хімії;
 
    Бочкор О. Й. – вчитель трудового навчання;
 
    Дорогій В. Л. – вчитель початкових класів;
 
    Дубляк С. А. – вчитель початкових класів;
 
    Нодь Н. І. – вчитель початкових класів;
 
    Кордюк Н. М. – вчитель початкових класів;
 
    Нірода В. В. – вчитель початкових класів;
 
    Кубанкіна С. М. – вчитель початкових класів;
 
    Роман Т. І. – педагог – організатор;
 
    Фельцан Ю. В. – бібліотекар.
 
              Перший рік навчання в школі 86 учнів закінчили на "відмінно” та "добре”, що становило 44%. Перші свідоцтва про базову середню освіту отримали 24 випускника 9-го класу (кл. керівник Роман М. І.), більшість з яких продовжили навчання в 10 класі.
 
             Колективні творчі справи стали справді колективними, спільними, тому й раділи разом першим досягненням, які були видзначені грамотою райвідділу освіти та цінними подарунками за І місце в районному конкурсі "Сім кольорів веселки”.
 
             З 1998-1999 н.р. учні 10-го класу вивчали автосправу при В. Ком”ятському міжшкільному комбінаті, а дівчата – швейну справу.
 
            Щороку шкільна сім”я поповнювалася новими учнями та вчителями. Зокрема, другий рік навчання розпочали 285 учнів, а колектив поповнився молодими спеціалістами: Гульпа М. М. – вчитель математики та вчителями початкових класів: Бровді Е. Є., Степаніщева М. М., Тушер Л. П., Пилип Д. Є. .
 
            Враховуючи якісний склад вчителів – 11 молодих спеціалістів, в школі з дня її заснування працювала школа молодого вчителя (кер. Герзанич Г. В.) і тому, мабуть, не випадково, що на базі школи в грудні 2000-2001 н.р. був проведений районний семінар заст. директорів з навч. – виховної роботи по темі " Робота з молодими спеціалістами в школі”.
 
            Одним із основних завдань у своїй роботі педколектив вважає збереження та зміцнення здоров”я учнів та їх фізичний розвиток. І хоча школа не має відповідних умов (відсутність спортивного залу), а лише облаштований спортивний майданчик, учні школи неодноразово досягали вагомих призових результатів на районних та обласних змаганнях…
 
           В школі вже стали традиційними проведення "Веселих стартів”, Днів фізкультури і спорту, Малих Олімпійських ігор та Днів здоров”я.
 
           Червень 2000-го року. Вперше 16 випускників школи складають іспити на атестат зрілості. Першою отримує путівку в життя найкраща випускниця школи Нюл Світлана.
 
           Незабутнім цей день став і для педколективу школи, що разом з першими випускниками поклав квіти до пам”ятника Матері та меморіального комплексу воїнам-визволителям м. Виноградова. Хочеться вірити, що вони пронесуть через все своє життя високі людські якості, знайдуть себе в житті.